Мускарі
ДОПОВНІТЬ КЛУМБУ МИШАЧИМ ГІАЦИНТОМ
Мускарі – це багаторічні цибулинні рослини, котрі у природному середовищі трапляються у Центральній та Південній Європі, Малій Азії, на Кавказі та Середземномор'ї. Усього нараховують близько 60 видів цієї рослини.
Квіти чудово виглядають у групових посадках і можуть стати прекрасним доповненням клумби. Завдяки незвичайному вигляду і приємному запаху мускарі виділяються з-поміж інших квітів.
ДЕЯКІ ФАКТИ
Мишачий гіацинт може вирости до 30 см заввишки. Головна прикраса цих квітів – гроноподібні, або верхівкові суцвіття із досить широким діапазоном забарвлень – від білих до темно-синіх відтінків.
Мускарі відрізняються від інших квітів яйцеподібними цибулинами, котрі можуть вирости до 3,5 см у довжину.
Незважаючи на те, що майже всі види цієї рослини декоративні, найчастіше трапляються мускарі вірменські, або колхидські (Мuscari armeniacum, Muscari colchicum). Вони мають яскраво-блакитне суцвіття з білою облямівкою. Цей сорт можна розмножувати насінням, яке формується у нижній частині суцвіть. Однак купити цибулини мускарі все ж таки набагато простіше і швидше, адже ваші посадки у такому випадку потішать цвітінням вже на другий рік – десь наприкінці весни.
ПОСАДКА МУСКАРІ ЗА ДОПОМОГОЮ ЦИБУЛИН
Перш ніж посадити цибулини мускарі на клумбі, у вазоні, перегляньте чи вони не потемніли, можливо є сліди якихось пошкоджень. Якщо щось подібне є, викидайте у смітник без жалю. Також не зайвим буде дезінфікувати посадковий матеріал: близько 30 хв потримайте цибулини у 2-відсотковому розчині карбофосу, потім ще 30 хвилин – в 1-відсотковому розчині марганцівки.
Лунки перед посадкою цибулин мишачого гіацинту потрібно за добу рясно полити. І у кожну з них додати трохи піску.
Глибина лунки повинна бути приблизно – 3-7 см (залежно від розміру посадкового матеріалу). З огляду на те, що мускарі швидко розмножуються, сплануйте клумбу так, щоб відстань між цибулинами була від 2 до 10 см.
До речі, зверніть увагу на те, що мишачий гіацинт розмножується самосівом. Дачники, які цього не знають, згодом скаржаться, що квіти розповзлися по всьому саду, немов бур'ян – не встигаєш прополювати. Щоб такого не сталося на вашій ділянці, вживайте своєчасних заходів: після цвітіння видаляйте квітконоси.
ДОГЛЯД: ПЕВНІ ОСОБЛИВОСТІ
Рослини невибагливі та не вимагають багато уваги. Зазначимо основні моменти догляду:
- Мускарі не вередливі щодо ґрунту і ростуть практично на будь-якій землі. Квіти люблять сонце, легку напівтінь, але, як і багатьом цибулинним рослинам, шкодить застій талої води. Тому не саджайте мишачий гіацинт у низинах.
- Квіти варто підживлювати. Вибирайте органічні добрива. Додавайте їх восени під час перекопування землі.
- Активно поливайте під час цвітіння, але як тільки мускарі відцвітуть, забезпечте квітам достатню сухість.
- Пересадка доречна кожні 4-5 років, але загалом квіти можуть перебувати на одному місці до 10 років.
- Мишачий гіацинт досить стійкий не тільки до холодів, а й до різних хвороб та шкідників.
Купити оптом якісні цибулини мускарі з доставкою по Україні можна в інтернет-магазині «Гелеплант». Пропонуємо посадковий матеріал, вирощений у розплідниках Голландії.
Ці дрібненькі квіти гарно виглядають у поєднанні з іншими весняними рослинами, наприклад, нарцисами чи тюльпанами. З їхньою допомогою можна створювати мальовничі ландшафтні композиції.