Rounded Rectangle 1instagram
Минимальный заказ - 1000 грн.
Корзина (0)
В корзине пусто!

Фильтр товаров

3
3
2
1
Показать все Скрыть
6
6
6
Показать все Скрыть

Додайте саду трохи екстравагантності завдяки неординарним калам

Кала – це багаторічна трав’яниста рослина з родини ароїдних. У природі трапляється на Африканському континенті, де може вирости до 2,5 м. У домашніх умовах, зазвичай, вирощують Зантедескію (Zantedeschia).

Квітка дуже популярна серед садівників, квітникарів, флористів завдяки своїй величі та красі. Її вважають однією з найкрасивіших, з унікальною формою суцвіття.

Те, що зазвичай називають суцвіттям, насправді є видозміненим листком, який розгортається і створює дуже ніжний, витончений, декоративний ефект. А справжнє суцвіття у кали дрібне і відцвітає досить швидко. Листя велике, «м’ясисте», темно-зеленого кольору, хвилясте по краях.

Різновиди

Всі кали умовно поділяють на дві групи: білі та кольорові. Перші більш габаритні, досягають 1,5 м висоти. Другі – не перевищують 50 см, вирізняються яскравим забарвленням.

Представники обох груп хоча й схожі, але мають певні відмінності, наприклад:

  • Білі екземпляри люблять воду, не скидають листя у період спокою, набагато довше цвітуть.

Кімнатні кали практично не пахнуть.

Активний вегетативний період у квітів – з листопада по квітень. Влітку рослини відпочивають, листя жовтіє, призупиняється ріст рослини.

  • Кольорові культури, навпаки, йдуть на спокій повністю «оголеними», віддають перевагу яскравому розсіяному світлу, менш вимогливі до вологості повітря та ґрунту.

Квіти вражають своєю витонченістю.

У теплу пору садові кали виділяють тонкий, приємний аромат.

Сучасні сорти call трапляються у різній колірній гамі: зелені, рожеві, жовті, фіолетові, червоні, помаранчеві, бордові та ін. відтінків.

Через унікальну форму та широкий спектр забарвлення видозмінених листків кали досить популярні серед флористів. Квіти використовують для створення вишуканих весільних букетів та різних квіткових композицій.

Додає декоративності новим сортам листя з цяточками різного відтінку (від білого до зеленого).

Хочете посадити у себе цю красуню? Замовте цибулини кали на geleplant.com.

Посадка та догляд

Кали можна вирощувати не тільки у відкритому ґрунті, а й у контейнерах, горщиках.

Садити бульби кали потрібно поверхнево, легко засипавши саджанці ґрунтом.

Пам'ятайте, пагони не з'являться доти, доки не сформується хороша коренева система, тому не переживайте, якщо квіти повільно зростатимуть. Зате потім рослина швидко сформує листя і квітконоси. А її різнобарвні «суцвіття» не дадуть нудьгувати всім навколо.

Найкраще для рослини підходять зволожені ґрунти і затінені ділянки біля водойм. Тому у декоративному квітникарстві кали висаджують поблизу штучних водойм, басейнів.

Розмножуються кали не цибулинами, як прийнято вважати, а кореневищними пухирчатими відростками. «Дітки» виростають на підземному стрижні і коли вони досягнуть потрібного розміру, їх обережно відсікають для розмноження.

Популярні сорти

Найбільш популярними серед любителів екзотичних рослин стали такі сорти кал:

  • «Пікассо» – дивовижні квіти бузкового відтінку з широкою білою облямівкою по краю «суцвіття».
  • «Black Beauty» – фіолетові квіти з вишневим тонким обідком.
  • «Black Magic» – жовті кали з темною плямою по центру. У цього сорту листя темно-зеленого кольору з кремовими цяточками. Сорт виглядає дуже ефектно.
  • «Mango» – величезне «суцвіття» химерно відігнутої форми подвійного забарвлення – жовтого й оранжевого відтінку. Листя з неяскравим крапом.

Купити кореневища кали оптом для вирощування у саду, на клумбі чи у горщиках, контейнерах ви можете в інтернет-магазині «Гелеплант». Пропонуємо якісний голландський посадковий матеріал різних квіткових культур.

Ці незвичайні квіти однозначно вирізнятимуться з-поміж інших рослин на вашій клумбі. Отже, придбайте кореневища і гайда до роботи.