Rounded Rectangle 1instagram
Минимальный заказ - 1000 грн.
Корзина (0)
В корзине пусто!

Фильтр товаров

2
2
1
1
1
Показать все Скрыть
5
5
5
Показать все Скрыть

Розкішні далії для вашого саду

Жоржини (лат. Dáhlia) входять у родину рослин Складноцвітних (Compositae), яка налічує понад 30 000 багаторічників. Жоржина – одна із багаторічних трав’янистих квітів із родини Айстрових. Розмножується насінням або бульбами, об'єднує під своєю назвою близько 35 видів, у кожному із яких є до 8 різновидів рослин.

Стебла жоржини – високі, потужні, прямі з насиченим листям. Суцвіття – одиночні, великі, кулясті. Махрові, голчасті, трубчасті, плоскі пелюстки суцвіття пофарбовані у різні кольори – від білих до яскравих і навіть двоколірних контрастних відтінків. Унікальна форма і забарвлення робить жоржину "королевою" будь-якого саду.

Ацтеки кечуа використовували коріння жоржини для приготування їди, тим більше що рослини росли на гірських схилах у Перу, Чилі та Мексиці. Однак гастрономічні уподобання не були важливі для двох іспанських мандрівників, яких настільки вразила пишна краса квітів, що вони зважилися привезти на батьківщину місцеву «картоплю», щоб виростити дивовижні, небачені в той час в Європі квіти. Це зараз не складає жодних проблем придбати кореневища жоржин, а тоді квіти були справжньою рідкістю. В історії зафіксовано навіть «жоржинову лихоманку», на кшталт – «тюльпанової лихоманки».

Жоржини: портрет квітки

Жоржина відома ще під назвою «Далія» (назвали квіти на честь ботаніків Георгі, Даль).

Завдяки інтенсивній роботі селекціонерів сьогодні існує кілька десятків тисяч сортів жоржини. Враховуючи їхню різноманітність, квіти поділили на 10 груп (згідно з махровостю, формою і будовою суцвіть, формою пелюсток):

 • піоновидні,
 • декоративні,
 • анемоновидні,
 • немахрові,
 • кулясті,
 • кактусові,
 • напівкактусові,
 • помпонні,
 • комірчкові,
 • змішані (перехідні).

Забарвлення пелюсток має стільки незвичайних відтінків, що важко описати всі варіанти. Сучасні сорти вирізняються яскравою палітрою кольорів, дуже часто трапляються двотонні, або в контрастних тонах. В діаметрі суцвіття можуть досягати 20 см.

Зазвичай цибулини жоржин купують для створення дивовижних композицій з гарними квітами в саду, це підкреслює вишукану красу літнього квітника.

Розрізняють декілька типів квітів, залежно від розміру стебла далії:

 • карликові (до 60 см),
 • низькорослі (до 80 см),
 • середньорослі (до 120 см),
 • високорослі (до 150 см).

Стебла рослин – прямі, гіллясті, шорсткі, гладкі. Висота дорослих кущів жоржин може досягати до 2,5 метра.

Купити жоржини для саду – хороший спосіб прикрасити ландшафт високими декоративними квітами, які використовують при групових і одиночних посадках.

Зараз ботанічні види жоржин практично не використовують, популярні місцеві сорти гібридного походження – жоржина культурна (мінлива). Відомо понад 15000 сортів.

Деякі особливості посадки далії

Найсприятливішим місцем для висадки жоржин є напівтінь. При догляді за рослинами важливо дотримуватися правильного помірного поливу. Висаджувати далії можна у будь-який ґрунт.

Цибулини жоржин краще висаджувати навесні або раннім літом, коли ґрунт добре прогріється. Під час висадки квітів ранньої весни важливо створити для них спеціальне укриття, щоб зберегти рослини від можливих заморозків і уникнути загибелі бульб.

Ямки повинні відповідати розмірам кореневища. Їх потрібно розмістити в ґрунті так, щоб верхня частина (ділянка вище кореневища) на декілька сантиметрів була вище за поверхню ґрунту. Жоржини сприйнятливі до морозів, тому важливо зберегти рослину від заморозків і викопати їх пізньої осені.

Де купити саджанці жоржини для оформлення ділянки?

Якщо ви вирішили висадити у себе на клумбі жоржини чи розводити їхні кореневища для подальшого продажу, а може на зріз для флористичних композицій, перегляньте каталог в інтернет-магазині «GelePlant».

Пропонуємо популярні сорти, якісні бульби від перевірених виробників. І в цьому наша перевага перед супермаркетами, де продають бульби, частина яких, через тривале зберігання, транспортування та обробку хімікатами, вже не життєздатна.

Зайдіть на сайт у відповідну категорію з цибулинами багаторічних квітів і зробіть замовлення. Відішлемо посилку зі здоровими кореневищами у будь-який куточок України вантажоперевізником «Нова пошта». Пропонуємо оптові ціни. Працюємо згідно з попередніми замовленнями.

Купіть цибулини жоржини на geleplant.com і насолоджуйтеся пишною розкішшю прекрасної квітки!