Rounded Rectangle 1instagram
Минимальный заказ - 1000 грн.
Корзина (0)
В корзине пусто!

Фильтр товаров

1
1
1
1
1
Показать все Скрыть
5
5
5
Показать все Скрыть

Жовтець азійський – квітка, яка повинна рости на вашій клумбі

Досить одного погляду на пишні різнобарвні головки, щоб полюбити ці квіти назавжди. Ранункулюси (Ranunculus) – чудові довгоквітучі рослини, котрі практично не хворіють і не бояться шкідників. Квіти широко використовують для зрізу та для вирощування у саду, на присадибних ділянках, клумбах.

Природні різновиди звичайних лютиків не можна порівнювати з декоративними сортами, які вирізняються барвистим забарвленням, великими розмірами і махровими формами суцвіття. Споглядаючи квітучі декоративні ранункулюси, відразу не розумієш, що це за квіти – їхні махрові головки дуже схожі на пишні троянди.

Стебло у жовтця міцне, пряме, а кореневище розлоге. Листя трохи схоже на листя жоржин.

Висота рослин залежить від виду і сорту. У середньому не перевищує 1 м. А нижнім показником є – 40-50 см. Але навіть високорослі ранункулюси не вимагають підв'язування, стійко тримають прості, або густомахрові суцвіття діаметром 10 см (5-7 см).

Цвітуть протягом всього літнього сезону. Забарвлення квітів насичене і яскраве: білосніжні, кремові, рожеві, жовті, оранжеві, пурпурові та інші відтінки, що своєю чергою перетворює грядку у неймовірний оазис.

Вирощування та догляд

Ранункулюс прикрашає клумбу пишним, чистим цвітінням посеред літа. У вазі з відстояною водою квіти можуть зберігати свіжість мінімум тиждень.

Щодо вирощування жовтцю просто неба, то слід брати до уваги таке:

 • Садити бульби ранункулюсів варто наприкінці травня, або на початку червня. Коли ґрунт добре прогріється, більше не буде рясних опадів і нічних заморозків.
 • Перед посадкою необхідно замочити цибулини на 2-3 години у теплій воді, додавши у розчин стимулятор росту.
 • Місце для лютиків повинно бути сонячним і захищеним від вітру. Вологим, але не занадто сирим. Бажано, щоб ґрунт був пухким, родючим, з нейтральною кислотністю.
 • Висаджувати їх необхідно на дренованих ділянках, не у низинах.

Квітам шкодить застій ґрунтових вод. Якщо їхній рівень близький до поверхні землі, під час посадки цибулин ранункулюсів необхідно зробити дренажний шар із керамзиту чи гравійної крихти.

 • Глибина лунки повинна бути – 3-5 см, відстань між посадковим матеріалом – 10-15 см.
 • Для рясного цвітіння перед висадкою бажано добавити у ґрунт органічні добрива. Потім раз у два тижні підгодовувати рослини сульфатом калію чи звичайною деревною золою.
 • Квіти вирощують не тільки на клумбі, а й у горщиках, кашпо, ящиках.
 • Ніжний лютик зовсім не переносить морозів. Тому як тільки верхня частина квітів пожовтіє, бульби варто викопати.
 • Потім їх необхідно ретельно оглянути, відокремити «дітки» та неякісні частини. Не завадить потримати цибулини 15-20 хвилин у розчині марганцівки, а потім ретельно просушити.
 • Зберігають посадковий матеріал у сухому місці, не допускаючи промерзання і намокання цибулин. Для зберігання підійдуть ящики з піском, торфом, сухим мохом у сухому провітрюваному приміщенні при температурі 10-15°С.

Різновиди

У природі трапляється різновид під назвою «жовтець їдкий». Його можна побачити у лісах, на луках. Також є польові жовтці, суцвіття яких трохи менші, ніж виведені селекціонерами сорти.

Виділяють:

 • Азіатський, або садовий жовтець. У природі цей різновид схожий на їдкий жовтець, але у садах висаджують декоративні сорти ранункулюса, висота яких сягає до 40 см. Квіти дуже схожі на троянди чи півонії.
 • Високорослий аконітолистовий, або борецелистовий. Рослина досягає 80 см у висоту, може мати жовте забарвлення. Іноді трапляються і білі суцвіття.
 • Анемолистовий жовтець. Зовсім крихітний – до 30 см. Його часто використовують як домашню рослину.

Жовтці у дизайні саду

Перевагою цих рослин є тіньовитривалість і наявність різних форм крони, листя, а також висота стебла. Завдяки цьому жовтець можна садити практично у будь-якому куточку саду.

Низькорослі види і сорти стануть гарним бордюром чи переднім планом квіткових композицій. Ранункулюси садять у кашпо і квіткових горщиках, декоративних ящиках, які можна переносити у приміщення восени і насолоджуватися їх цвітінням з ранньої весни.

Незвичайним квітам варто знайти відповідне місце у вашому саду – вони здатні прикрасити будь-яку клумбу, зробивши її неординарною та барвистою. Для цього достатньо купити цибулини ранункулюса на geleplant.com і висадити їхнім на потрібній ділянці саду.

Ознайомтесь з нашим онлайн-каталогом – у ньому можна купити оптом бульби ранункулюсів з доставкою по Україні, різних форм, термінів цвітіння і забарвлень. Оформіть замовлення і отримайте якісні, вирощені в Голландії, кореневища квітів.

Нехай у вашому саду розквітає якомога більше пишних кущиків неперевершених лютиків.